Vigyázzunk pajzsmirigyünk egészségére!
Szervezetünk legnagyobb hormontermelő szerveként, a pajzsmirigynek testünk anyagcsere-funkcióiban és az energia hasznosításában óriási szerepe van. Hormonjainak hatására a szervezet több fehérjét kezd termelni és növeli a sejtek oxigénmennyiségét is. A hormonok fokozzák az anyagcsere-folyamatokat és a központi idegrendszer fejlődését.
Az anyagcsere-folyamatok és a fehérjeszintézis szabályozásán, valamint a gyerekkori testi növekedés és szellemi fejlődés serkentésén túl, a pajzsmirigyhormonok fokozzák a szív érzékenységét (az alulműködés alacsony pulzussal, a túlműködés magas pulzusszámmal, ritmuszavarral járhat), befolyásolják a kalcium-anyagcserét és még az izmok működésére is hatnak.
Pajzsmirigyünk állapotát vérteszttel ellenőrizhetjük.
Mi van akkor, ha alulműködik a pajzsmirigy?
Pajzsmirigy-alulműködés akkor alakul ki, ha a pajzsmirigy nem termel annyi hormont, amennyire a szervezetnek szüksége van, és ilyenkor a következő tünetek jelennek meg:
- Fáradékonyság
- Hízás
- Fázékonyság
- Lassú szívritmus, lassú mozgás és beszéd
- Izom- és ízületi fájdalom, görcsök, gyengeség
- Székrekedés
- Száraz bőr
- Töredezett, vékony körmök és haj
- Csökkent izzadás
- Rendszertelen menzesz, erőteljes vérzés
- Arc-, kéz- és lábduzzanat
- Rossz alvás
- Egyensúlyzavarok
- Csökkent libidó
- Visszatérő légúti fertőzések
- Depresszió
- Vérszegénység, magas koleszterin szint, májenzim eltérések
És ha túlműködik?
Paizsmirigy-túlműködés értelemszerűen akkor alakul ki, ha a pajzsmirigy több hormont termel, mint amennyire a szervezetnek szüksége van. Ilyenkor fordulnak elő az alábbi tünetek:
- A megnagyobbodott pajzsmirigy miatt megduzzadhat a nyak
- Idegesség, hangulatingadozás, ingerlékenység, szorongás, koncentrációs zavarok
- Hasmenés
- Nehézlégzés
- Gyengeség, fáradékonyság, rossz alvás
- Izomgyengeség
- Meleg érzékenység, izzadt, nyirkos bőr, hőemelkedés, láz
- Megnövekedett étvágy
- Termékenységi problémák, csökkent libidó
- Foltos hajhullás
- Szapora szívverés
- Kézremegés, vörös tenyerek és talpak
- Hirtelen fogyás vagy hízás

Előzzük meg a bajt!
Szervezetünknek elsősorban jódra és szelénre van szüksége ahhoz, hogy
megfelelő mennyiségben képezze a pajzsmirigyhormonokat. Felnőttkorban a napi jódszükséglet 150 µg (mikrogramm), terhesség, szoptatás és túlterheltség idején pedig 180–200 µg. Kiváló jódforrás a jódozott vagy a tengeri só, a tengeri halak és a tenger gyümölcsei. Szelénből az ajánlott napi beviteli mennyiség 50–100 µg. Szeléntartalmú ételek: marhahús, hal, tojás, brazil dió, fekete bab, brokkoli, káposzta stb.

Akár megelőzésként, akár kiegészítő terápiaként, az Egészséges Pajzsmirigy Székely Gyógykeserű a kiegyensúlyozott hormonháztartás gyógynövény koktélja. Egyaránt hasznos pajzsmirigy-alulműködés és túlműködés esetén. Méregtelenítő, gyulladáscsökkentő és nyugtató hatású. Egy tucat hatékony összetevője között megtaláljuk a következő gyógynövényeket is:
Egybibés galagonya: Szíverősítő és szívnyugtató. Segít a vérkeringési problémák enyhítésében, visszaszorítja az érelmeszesedés kialakulását.
Szúrós Gyöngyajak: Fogyasztása a szívműködés és vérkeringés javítására, valamint idegi eredetű szívproblémák esetén ajánlott.
Mezei zsurló: Tisztítja a szervezetet, oldja a lerakódott zsírokat, emiatt fogyasztó hatása is van.
Citromfű: Alvási zavarokra, kezdődő depresszióra, idegnyugtatásra, idegi eredetű szívpanaszokra alkalmazható.
Articsóka: A benne levő inulin segíti az étkezések utáni hirtelen vércukorszint-ingadozás megelőzését.
Zsálya: Hatékony izzadásgátló, hőhullámok és éjszakai izzadás ellen is ajánlott. Légúti betegségekre és a húgyutak fertőtlenítésére is használható.
Boróka: Szintén izzasztó hatású gyógynövény, amely főként reumatikus panaszokra jó. Vizelet- és szélhajtóként, étvágyfokozóként, epe- és vesekő-oldószerként, valamint hurutos megbetegedéseknél is alkalmazzák.

Dió: Emésztőrendszeri gyulladások, gyomorhurut, gyomorrontás, bélhurut, hasmenés esetén alkalmazható. Jó féreghajtó, elpusztítja a vastagbél rossz baktériumait, így segít visszaállítani a bélbaktérium-flórát. Serkenti az emésztést és étvágyjavító hatású.
Palástfű: méherősítő és vérzéscsillapító gyógynövény. Szalicilsav-tartalmának köszönhetően fájdalomcsillapító hatású, így fejfájás, migrén esetén is alkalmazható.
Szúrós szerbtövis: Vizelethajtó, izzadást kiváltó, baktériumölő hatású.
Tejoltó galaj: Vízhajtó, görcsoldó hatású. Vese és epebajokra, epilepsziára, mirigydaganatokra kiváló.
Nagy csalán: Remek vértisztító növény, feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat.
Alkalmazzuk belsőleg, naponta kétszer 10-10ml-t étkezések előtt 30 perccel. Fogyasszuk kúraszerűen 3 hónapig a következőképpen: 1 hónapi fogyasztás után tartsunk 1 hét szünetet.
A még jobb eredmények eléréséért, fogyasszuk együtt az Egészséges Pajzsmirigy Teakeverékkel.
Havi csomagban most mindkettőt kedvezményes áron kínáljuk.

Rendeld meg weboldalunkról, vagy hívd a 0751 389 842-es telefonszámot!