Gyógynövénykisokos 1. rész
Emésztési problémákkal küzdesz? Ezek a gyógynövények segíthetnek…
Hippokratész, az orvostudomány atyja óta tudjuk, hogy minden betegség a belekben kezdődik, és úgy tűnik, az ókori görög orvos nagyon rátapintott a lényegre. A bélflóra megváltozásával ugyanis az immunrendszer ellenállóképessége is csökken.
Tudtad, hogy minél keserűbb egy gyógynövény, annál magasabb koncentrációban tartalmaz antioxidánsokat és bioflavonoidokat?
Éppen ezért a gyógynövényszakértők már nagyon régóta alkalmaznak keserű gyógynövényeket a jobb emésztés elősegítésére, a test méregtelenítésére és az energia fokozására. A legtöbb keserű gyógynövény gombaölő, antibakteriális, antiszeptikus és daganatellenes tulajdonsággal bír, ezért is igen közkedveltek, különösen a gyomor egészségét védő gyógykeserűk.

És máris elérkeztünk a jó hírhez, ugyanis minden, amire szükséged van az egészséges emésztéshez, most egy üvegben megtalálható. Ez a készítmény az Egészséges Emésztés Székely Gyógykeserű!
Az egészséges bélrendszer működését segítő, a puffadást és hasi görcsöket megszüntető Egészséges Emésztés Székely Gyógykeserű gyulladáscsökkentő hatása révén járul hozzá az emésztési kellemetlenségek elhárításához. Gyomorsavtúltengésre, refluxra kiváló készítmény.
Milyen gyógynövényeket tartalmaz?
Nagy csalán: Az egyik legjobb vértisztító növény, feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja szervezetünkből a mérgeket.
Gyermekláncfű: Tonizáló, étvágyjavító, emésztést serkentő és erős vizelethajtó gyógynövény.
Szurokfű: Köhögéscsillapítónak, hörgő- és hangszálgyulladás, rekedtség esetén használjuk. Étvágyjavító, görcsoldó, antiszeptikus, élénkítő, köptető, emésztést könnyítő, epehajtó, valamint gyenge vizelethajtó és izzasztó hatása is van. Megszünteti a székrekedést. Reumát, köszvényt kezelhetünk vele. Migrénes fejfájás csillapításában is segíthet.
Cickafark: Kitűnő gyulladáscsökkentő, hüvely- és méhgyulladásra, nyálkahártya- és fogínygyulladásra használható
Orbáncfű: Idegességre és depresszióra kiváló gyógynövény.
Borsmenta: Epeműködést serkentő, epehajtó, epegörcsoldó, szélhajtó hatású. Étvágyjavító, segíti az emésztést, puffadás esetén is ajánlott. Szájüregi, gyomor- és bélfertőtlenítő. Oldja a menstruációs görcsöket, teája hidegen émelygést, hányingert is csillapít.
Fehér akác: Jó köhögéscsillapító, enyhe vízhajtó és hashajtóként is alkalmazzák. Kiváló nyálkaoldó, görcsoldó, nyugtató, tonizáló. Gyomor- és nyombélfekélynél az orbáncfűvel felváltva kell használni.
Körömvirág: Segíti az emésztést, a máj működését, epehajtó, szélgörcsoldó hatású.
Édeskömény: Javítja az emésztést, enyhíti a hasfájást, gátolja a gázképződést, mérsékli a kólika és az irritábilis bél szindróma (IBS) tüneteit. Anetol nevű vegyületet tartalmaz, aminek köszönhetően segít megszüntetni a gyulladásokat. Az édeskömény különösen a vastagbélgyulladás ellen hatékony. Tisztítja a vért, védi a májat, rostjai eltávolítják a vastagbélből a káros lerakódásokat, köztük a rák kialakulásában is szerepet kapó toxinokat. Szabályozza az anyagcserét és az ürítést, segíti a méregtelenítést.
Kálmos: Erősítő hatása miatt a kálmosgyökér nemcsak az emésztőrendszer általános gyengesége, gyomor- és bélfelfúvódás, valamint hasi fájdalmak esetén használható, de segít a mirigy alapú betegségek és köszvény ellen is.
Málna: Ez a kis vitaminbomba savlekötő tulajdonsággal bír, ezért a refluxban szenvedő betegek bátran fogyaszthatják. Apró magvai székrekedés vagy lassú anyagcsere esetén is hasznosak.
Orvosi székfű (kamilla): Teájával öblögetve a szájban lévő atkákat és sebeket gyógyíthatjuk. Inhalálva a hörghurutra hatékony gyógyír.
Citromfű: Alvási zavarokra, kezdődő depresszióra, idegnyugtatásra, ideges eredetű szívpanaszokra használjuk.
Fehér üröm: B6- és C-vitaminban is gazdag, melyek javítják az izomfunkciókat és hozzájárulnak a szellemi frissesség fenntartásához.
Réti füzény: A bélhurut, vérhas, tífusz ellen, bél- és gyomorvérzés csillapítására alkalmas.
Nagy útifű: A lándzsás útifű teáját baktériumölő, nyálkaoldó hatása miatt elsősorban légzőszervi betegségekre, köhögésre, asztmára alkalmazzuk. Kiváló köhögéscsillapító. Allergia (por, pollen, állatszőr) esetén is ajánljuk. Sebgyógyító, gyulladácsökkentő, ezért ekcémára is használhatjuk.
Az Egészséges Emésztés Székely Gyógykeserűt belsőleg, naponta kétszer, étkezések előtt 30 perccel, 10-10ml adagonként fogyasszuk. Hígítsuk vízzel vagy teával. Kúraszerű alkalmazása 3 hónapig ajánlott a következőképpen: 1 hónapi fogyasztást 1 hét szünet kövessen.
A még jobb eredmények elérése érdekében a gyógykeserűt ajánlott az Egészséges Emésztés Teakeverékkel együtt használni.

Kibontása után hűtőben tartandó!
Ellenjavallat: Ne használd a készítményt, ha allergiás vagy valamelyik összetevőjére!
Ezt a készítményt azért fejlesztettük ki, hogy te egyszerre tapasztald meg a gyógynövények jótékony hatását az emésztésre. Mert nekünk számít az egészséged!
Próbáld ki most és érezd a természet gyógyító erejét.
Rendeld meg most a weboldalunkról vagy rendelj telefonon és meglepetésben részesülsz.